Wellness centrum

Načerpajte sily v novom wellness centre s bazénom pre dospelých i malé detičky. Čaká vás saunový svet, v ktorom sa nachádza infrasauna, fínska sauna a parné sauny s esenciou byliniek či soľnými výparmi. Ochlaďte sa po saune tradične v ochladzovacom bazéne, fínskym vedrom, či sprchou ale aj netradične ľadom. Vo wellness centre je hneď niekoľko jacuzzi, nechýba tepidárium, Kneippov chodník a soľná inhalácia.

Bazén pre dospelých a malé detičky

Oddýchnite si aktívne plávaním v bazéne s dĺžkou cez 14 m alebo len tak relaxujte a nechajte sa vymasírovať masážnymi tryskami či vzduchovou masážou posedením na lavičkách pod vodou. Pre tých najmenších je k dispozícii aj bazénik s hĺbkou len 30 cm. Bazén s príjemnou teplotou vás dokonale uvoľní a svoj zážitok umocníte saunovaním, využitím jacuzzi či ďalších súčastí wellness centra.

Parná sauna s esenciou byliniek

Je skvelou voľbou pre ľudí, ktorí nie veľmi dobre znášajú vysoké teplo tradičnej fínskej sauny. V parnej saune príjemne zregenerujete a naberiete nové sily. Z liečebného hľadiska sa para osvedčuje hlavne pri chronických chrípkach a zápaloch nosohltanu a hlasiviek, pri reumatických chorobách a rôznych iných pohybových problémoch.

Parná sauna so soľnými výparmi

Soľná terapia blahodarne pôsobí na celkové prekrvenie pokožky a napomáha pri ochoreniach horných dýchacích ciest a na celkovú detoxikáciu organizmu. Soľ má priaznivé účinky hlavne na pokožku, pretože zabezpečuje jej prirodzený peeling a celkové prekrvenie. Inhalácia soľných výparov je vhodná pri alergiách, nádche a všetkých ochoreniach dýchacích ciest.

Infrasauna

Pri tejto forme saunovania sa prehrieva nielen povrch tela, ale teplo preniká do hĺbky pokožky čím dochádza k rýchlejšiemu prehriatiu požadovaných časti tela oproti klasickému saunovaniu. Výhodou je nižšia okolitá teplota vzduchu v infrakabíne a tým je prístupná táto terapia aj ľuďom, ktorí zo zdravotných dôvodov nemôžu využívať klasickú saunu (po konzultácií s lekárom astmatici, alergici, kardiaci). Infrasauna napomáha spaľovať kalórie, znižovať nadváhu, podporuje krvný obeh, posilňuje kardiovaskulárny systém, odstraňuje bolesti, uvoľňuje svalstvo a kĺby, odstraňuje toxíny a minerálny odpad, zotavuje pokožku, zlepšuje imunitný systém, obmedzuje stres a únavu. Pravidelnosť saunovania zvyšuje odolnosť organizmu proti infekciám.

Suchá fínska sauna

Je výborná cesta, ako si udržiavať svoje zdravie vitálne. Jej pozitívnym účinkom je najmä uvoľnenie svalstva pohybového aparátu, celková relaxácia tela. Vysoká teplota vzduchu napomáha k zvýšeniu potenia, čím sa organizmus zbavuje toxických látok. Striedaním pobytu v saune s ochladením organizmu sa stimuluje imunitný systém a zvyšuje počet červených a bielych krviniek.

Tepidárium

Príjemná relaxácia na anatomicky tvarovaných a vyhrievaných ležadlách s relaxačnou hudbou v pozadí, ktorá iba umocní celkové uvoľnenie a prehriatie organizmu.

Kneippov kúpeľ

Je balzamom pre vaše dolné končatiny, ktorý ich dokonale prekrví. Striedaním teplej a chladnej vody dochádza k stimulácii krvného obehu a reflexnému zúženiu mozgových ciev. Dno bazénikov je tvorené drobnými kamienkami, ktoré zároveň vaše nohy i vymasírujú.

Ľadové osvieženie

Pôsobí priaznivo na krvný obeh, výrazne tonizuje a prekrvuje pokožku, povzbudzuje organizmus a pomáha odbúravať stres.

Jacuzzi

Masážna vírivka je určená na vodnú masáž, relax a zábavu. Tento kúpeľ uvoľní celé pohybové ústrojenstvo a je prospešný pre svalovú regeneráciu a prekrvenie pokožky.

Soľná inhalácia

Relaxačné a meditatívne pôsobenie soľnej terapie pomáha pri ochoreniach horných dýchacích ciest a celkovej detoxikácii organizmu. Soľ má veľmi priaznivé účinky na pokožku, účinná je aj pri rôznych alergiách.

 

CENNÍK WELLNESS VSTUPOV

 

Otváracie hodiny

 

pondelok až piatok 10.00 – 12.00 vstup len do bazénovej časti
14.00 – 21.00 vstup do bazénovej časti
alebo do celého wellness centra
sobota a nedeľa 11.00 – 21.00 vstup do bazénovej časti
alebo do celého wellness centra

 

Radi Vám poskytneme informácie aj na našej recepcii: +421 914 338 820 alebo e-mailom recepcia@kupelecks.sk.

 

Srdečne všetkým ďakujeme, ktorí nás podporovali a ostali pri nás v tomto neľahkom období
a veríme, že v roku 2022 aj vďaka lepšej situácii opäť zavítate k nám do kúpeľov.

Cez blížiace sa sviatky sa aj my budeme venovať našim rodinám a potom sa na všetkých tešíme od 31. 1. 2022.

X