Školské výlety a tábory

Zavítajte k nám do Pienin na miesto, kde každý deň môžete objavovať nevídané krásy regiónu.

ŠPORTOVISKÁ, VOĽNOČASOVÉ AKTIVITY A ODDYCHOVÉ ZÓNY V AREÁLI KÚPEĽOV

V kúpeľnom areáli si môžu deti zmerať svoje sily a zdravo si zasúťažiť pri hre: futbalu, volejbalu, bedmintonu, petangu, veľkého šachu a ruských kuželkách. Kondíciu preveria aj vonkajšie fitness stroje na cvičenie, osvieženie poskytne vonkajší bazén s protiprúdom či nevšedný zážitok prinesie vonkajšia Kneipp terapia s balančným chodníkom. V areáli sa nachádza aj detské ihrisko s trampolínou a veľká lanová pyramída. V prípade ostrého slnka alebo dažďa je možné využiť na rôzne aktivity (tvorivé dielne, spoločenské hry, kvízy, súťaže a pod.) aj naše zastrešené kolonády, vonkajšiu kolibu alebo amfiteáter, pričom deti budú stále na čerstvom vzduchu. K dispozícii je tiež niekoľko altánkov, kaplnka zasvätená Matke Ustavičnej Pomoci, bylinková a kvetinová záhradka. Vzhľadom na široký a spevnený chodník, resp. rozľahlú trávnatú plochu je možné tento priestor prenechať na ďalšie pohybové a športové aktivity v réžii školy (skákanie vo vreci, beh pomedzi prekážky a pod.)

VYDAJTE SA ZA SPOZNÁVANÍM TOHO NAJ Z REGIÓNU

Pieninský národný park so svojim bradlovým pásmom ponúka možnosť nenáročnej turistiky a výstupy na Tri Koruny či Sokolicu. Po zdolaní niektorého z vrcholov sa každému naskytnú nezabudnuteľné panoramatické výhľady na rozsiahlu prírodnú scenériu. Ideálnym miestom pre cykloturistiku je zaiste chodník popri rieke Dunajec. Majestátny prielom Dunajca si však môžete užiť nielen na bicykli, ale takisto aj splavom na tradičných goralských pltiach či raftoch.

Z pohľadu histórie patrí región k jednému z najbohatších. Kláštor kartuziánov a kamaldulov je známy predovšetkým prostredníctvom „lietajúceho“ mnícha Cypriána, ktorý tu v minulosti pôsobil a zanechal tu nezmazateľnú stopu – herbár pozostavujúci z 283 byliniek v piatich jazykoch. Nahliadnite do života mníchov a poprechádzajte sa po priestoroch, v ktorých mnísi hľadali duševný pokoj a spojenie s Bohom.

Na poľskej strane v bývalej slovenskej obci Niedzica môžete navštíviť hrad Niedzica, parky miniatúr známych hradov, zámkov, architektonicky významných stavieb Oravy, Podhalia i Spiša a taktiež sakrálnych objektov zo sveta. Veľká vodná plocha ponúka možnosť plavby loďou po priehrade alebo k zrúcanine hradu Czorsztyn. V obci sa nachádza aj rodný dom známeho slovenského herca Michala Dočolomanského a dnes toto miesto pripomína pamätná tabuľa.

Medzi ďalšie historické skvosty patrí Hrad Ľubovňa, ktorý po stáročia plnil dôležitú úlohu pohraničnej pevnosti už od 13. storočia. Hrad sa stal významným miestom stretnutí uhorských a poľských kráľov, pričom na hrade boli istý čas uschované poľské korunovačné klenoty. Za múrmi hradu sa od minulosti až po súčasnosť odohralo mnoho príbehov a jedným z nich je aj väznenie kráľa Madagaskaru Mórica Beňovského. Tento príbeh si vypočujete pri výstupe na hradnú vežu, v ktorej bol väznený a po zdolaní všetkých schodov Vás čaká odmena v podobe dychberúcich výhľadov do širokého okolia, pričom môžete vidieť týčiace sa Tri Koruny, Vysoké Tatry i Levočské vrchy. Nemenej zaujímavým miestom vo vnútri hradu je aj expozícia osobných predmetov rodiny Zamoyských a španielskej princeznej Isabelly de Bourbon – poslední súkromní vlastníci hradu. Hrad je sprístupnený aj pre nevidiacich, slabozrakých a nepočujúcich. Pod hradom Ľubovňa sa nachádza Ľubovniansky skanzen, ktorý Vám v jednotlivých domčekoch ľudovej architektúry priblíži život usilovných a pracovitých ľudí. Najvzácnejším objektom v skanzene je Národná kultúrna pamiatka – drevený kostolík z Matysovej. Skanzen je sprístupnený aj pre nevidiacich a slabozrakých.

Stará Ľubovňa sa môže pýšiť tým, že prostredníctvom svojich expozícii vyobrazuje život všetkých sociálnych vrstiev z minulosti. Na hrade to je šľachta, v skanzene pospolitý ľud a na Námestí sv. Mikuláša sa nachádza Dom ľubovnianskeho mešťana, v ktorom uvidíte štýl bývania a obliekania tejto vrstvy. Prehliadka je spojená s vyrazením vlastnej mince – Ľubovnianskeho zlatého alebo Ľubovnianskeho medenáka.

Posledným miestom, ktoré by ste mali v našom regióne navštíviť je hora Zvir v obci Litmanová. Je pútnickým miestom, kde sa zjavovala Panna Mária a už niekoľko rokov prináša desaťtisícom ľudí vzácny pokoj v duši.

Pre viac informácií alebo vypracovanie cenovej ponuky kontaktujte našu prevádzku.

X