Procedúry

Rezervovanie procedúry klientmi mimo kúpeľnej liečby na konkrétny čas prebieha osobne na recepcii DOMU ZDRAVIA, telefonicky +421 914 338 820 alebo e-mailom recepcia1@kupelecks.sk kedy Vám recepcia potvrdí želaný čas danej procedúry alebo navrhne iný termín.

MINERÁLNY VAŇOVÝ KÚPEĽ CELKOVÝ

Vaňový kúpeľ v minerálnej sírovodíkovej vode o teplote do    40 °C v trvaní 20 minút. Po kúpeli nasleduje suchý zábal v trvaní 10 – 15 min.

MINERÁLNY KÚPEĽ ČIASTOČNÝ (HORNÉ KONČATINY)

Kúpeľ v minerálnej sírovodíkovej vode o teplote do 40 °C v trvaní 20 minút.

SATUROVANÝ VAŇOVÝ KÚPEĽ CELKOVÝ

Vaňový kúpeľ obohatený o CO2.

BYLINNÝ VAŇOVÝ KÚPEĽ CELKOVÝ

Vaňový kúpeľ s pridaním vylúhovaných byliniek.

OLEJOVÝ VAŇOVÝ KÚPEĽ CELKOVÝ

Vaňový kúpeľ s pridaním olejového prípravku.

ELEKTROLIEČBA

Patrí k fyzikálnej terapii, pri ktorej je využívaný liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie. Uvoľňuje napätie priečneho svalstva a spôsobuje lokálne prekrvenie tkanív. Procedúru je možné absolvovať len po konzultácii s lekárom.

ULTRAZVUK

Využitie vysokých frekvencií zvuku s dobrou priechodnosťou tkanivami (mäkkými) s terapeutickým + hyperemickým účinkom.

SOLUX

Využíva sa vysoké prehriatie suchým teplom.

MASÁŽ ČIASTOČNÁ

Klasická masáž plní relaxačnú funkciu. Táto procedúra v trvaní 20 min, je doplnkom liečby tam, kde je nutné uvoľniť stuhnuté svaly alebo ošetriť bolestivé kontraktúry. Ide o mechanické podnety vykonávané na tele pacienta rukami maséra.

MASÁŽ CELKOVÁ

Výborná relaxácia v uponáhľanom životnom štýle. Vykonáva sa na najviac vyťažených svaloch ľudského tela. Zlepšuje metabolizmus, správne prekrvenie celého tela, odstraňuje bolesti kĺbov a stuhnutých svalov. Táto masáž osviežuje a zlepšuje krvný obeh, látkovú výmenu, stav kože a prispieva k lepšiemu celkovému vzhľadu klienta. Trvanie 45 minút.

MASÁŽ TVÁRE

Má kozmetické a liečebné účinky, omladzuje pleť, pôsobí proti vráskam a ochabnutiu kože.

MASÁŽ ŠIJE

Má blahodarný vplyv pri prepracovaní, strese, chorobách pohybového aparátu, dlhodobej nehybnosti.

THAJSKÁ MASÁŽ CHODIDIEL – PALIČKAMI

Je masáž dolných končatín a chodidla, ktorej súčasťou je preťahovanie a masáž dráh meridiánov. Za použitia paličiek sa stimulujú reflexné body na chodidlách, ktoré zodpovedajú vnútorným orgánom tela a tak táto masáž posilňuje celé telo. Ide o najúčinnejšiu masáž chodidiel aká existuje, keďže využíva tie najlepšie princípy z klasickej ako aj z reflexnej masáže.

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMEŇMI (celotelová)

Lávové kamene sú čadičovo vulkanického pôvodu. Prenos tepla a jeho energie zlepšuje prenos kyslíka, stimuluje a detoxikuje organizmus, okysličuje tkanivá a má pozitívny efekt na krvný a lymfatický systém, zlepšuje jeho funkciu.

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMEŇMI (čiastočná)

Masáž lávovými kameňmi vytvára ideálne podmienky pre zvýšenie vitality orgánov a je efektívna aj pre rôzne liečebné procedúry.

OXYGENOTERAPIA

Slúži k celkovému okysličeniu organizmu, má uvoľňujúce a upokojujúce účinky na organizmus.

INHALÁCIE

Vdychovanie minerálnych, mukolitických látok na zlepšenie priechodnosti dýchacích ciest.

HYGIENA HORNÝCH DÝCHACÍCH CIEST

Výplach horných dýchacích ciest soľným roztokom + inhalácia.

TEPLOLIEČBA

Lokálne teplé obklady (rašelinové nosiče tepla), kde teplo vzniká nahriatím vo vodnom kúpeli alebo chemickou reakciou vnútri obkladu.

PIENINY WALKING (NORDIC WALKING)

Ide o kondičnú chôdzu so špeciálnymi palicami. Vykonáva sa v teréne pod dohľadom vyškoleného pracovníka, ktorý na začiatku a na konci tréningu kontroluje pulzovú frekvenciu a krvný tlak.

UVB FOTOTERAPIA

Liečba svetlom, intenzívne využíva vybrané úzke pásmo UVB žiarenia. Procedúru je možné absolvovať len po konzultácii s lekárom, ktorý určí aj jej trvanie.

BIOPTRON

Liečba svetlom bez tepelného účinku (prehriatia) najmä čerstvé a keloidné jazvy a iné kožné ochorenia.

FYZIOTERAPIA (manuálna liečba)

Slúži k uvoľňovaniu (vyťahovaniu) skrátených svalov, mobilizácii kĺbov, prípadne odstraňovaniu myogelóz a trigerpointov.

DÝCHACIA GYMNASTIKA

Slúži k posilňovaniu a precvičovaniu respiračných(expiračných, inspiračných) svalov (bránice + intercostálnych svalov).

KOORDINAČNÝ TRÉNING

Slúži k nácviku koordinácie (súčinnosti) jednotlivých svalových skupín celého tela za účelom posilnenia, vlastnou váhou tela.

CVIČENIE S OVERBALL A FITLOPTAMI

Vhodné pre širokú škálu posilňovacích, uvoľňovacích a relaxačných cvičení.

INFRASAUNA SO SOĽNOU TERAPIOU

Základom pri saunovaní v infrasaune je zahriatie organizmu prostredníctvom infražiaričov, pri ktorom sa intenzívnym potením vyplavujú škodlivé látky, zjemňuje pokožka, zrýchľuje metabolizmus, zlepšuje sa krvý obeh, uvoľňujú sa svaly a stuhlosť kĺbov a zvyšuje imunita. Aj keď je teplota nižšia (45 – 55 °C), žiarenie z infražiaričov preniká hlbšie pod kožu a vyvoláva väčšiu potivosť. Trvanie procedúry 60 min.

FÍNSKA SAUNA SO SOĽNOU TERAPIOU

Základom pri saunovaní vo fínskej saune je striedanie tepla a chladu, čím sa zlepšuje látková výmena v organizme, krvný obeh, pružnosť ciev a zvyšuje imunita. Teplota v kabíne môže dosahovať 80 – 100 °C pri relatívne nízkej vlhkosti. Trvanie procedúry 80 min.

SOĽNÁ TERAPIA

Je súčasťou infrasauny a fínskej sauny. V saune sa nachádza soľný panel z himalájskej soli, z ktorej sa pri saunovaní intenzívne uvoľňujú malé čiastočky. Tehličky obsahujú cez 98 % chloridu sodného (NaCl) a tiež prvky ako vápnik (Ca), horčík (Mg), železo (Fe) a ďalšie. Tieto mikročastice pôsobia blahodarne nielen na pokožku, ale ich vdychovanie zlepšuje funkciu sliznice, upokojuje zápaly či opuchy a výrazne zlepšuje bunkovú imunitu.

KOZMETICKÉ PROCEDÚRY (PQAGE)

Intenzívny liftingový a revitalizačný peeling, aplikácia možná celoročne. Pokožka vyzerá mladšie a zdravšie.

LEKÁRSKA KONZULTÁCIA
VYŠETRENIE MATERSKÝCH ZNAMIENOK

Vyšetrenie dermatoskopom aj s lekárskou konzultáciou.

OŠETRENIE TEKUTÝM DUSÍKOM

Odstránenie kožných útvarov ako napríklad bradavice, kurie oká, keratómy, papilomy a pod.

REMODELÁCIA

Uvoľňovanie mäkkých štruktúr najmä zrastu keloidných zjazvení pomocou mäkkých techník.

EDUKÁCIA DÝCHANIA

Inštruktáž a nácvik správneho stereotypu dýchania.

EDUKÁCIA STOJA A CHÔDZE

Inštruktáž a nácvik správneho postoja a stereotypu chôdze.

Cenníky
X