Liečebné a relaxačné procedúry

KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka je pokojné miesto, kde sa snúbi nádherná príroda s jej liečivou silou. Liečime darmi prírody, akými sú minerálny prameň Smerdžonka – liečivá voda s obsahom sírovodíka a výborná klíma – čistý pieninský vzduch. Liečba je doplnená pestrou paletou kúpeľných procedúr z oblasti masáží, vaňových kúpeľov, elektroliečby, fyzioterapie a ďalších telu prospešných procedúr. Zažite blahodarné účinky našej prírody na vlastnej koži.

Väčšinu liečebných procedúr si môžete dopriať aj mimo kúpeľnej liečby. Stačí si ich rezervovať na konkrétny čas priamo na recepcii DOMU ZDRAVIA.
Recepcia DOMU ZDRAVIA │ +421 914 338 820recepcia1@kupelecks.sk

Procedúry s fyzioterapeutom
Vaňový kúpeľ v liečivej vode

Používame prírodnú a liečivú minerálnu vodu Smerdžonka o teplote do 40 °C, ktorá je obohatená o sírovodík. Práve ten blahodarne pôsobí na celý organizmus – výborne potláča zápaly, bolesť, svrbenie a rozmnožovanie mikroorganizmov. Účinný je aj na rôzne kožné choroby, reumatické ochorenia, choroby kĺbov a chrbtice súvisiace s vekom. Pri celotelovej procedúre je po kúpeli aplikovaný 10 minútový suchý zábal, ktorý pomáha zintenzívniť pozitívne účinky minerálneho kúpeľa.
Dĺžka procedúry: celotelový kúpeľ: 20 minút + 10 minút (zábal)

kúpeľ v liečivej vode: čiastočný (horné končatiny)

Kúpeľ v minerálnej sírovodíkovej vode o teplote do 40 °C v trvaní 20 minút.

Bylinkový vaňový kúpeľ: celkový

Kúpeľ sa pripravuje pridaním vyluhovanej zmesi byliniek od spoločnosti AGROKARPATY nazbieraných v regióne Pienin a blízkeho okolia (Veronika lekárska, Nechtík lekársky, Slez maurský, Lastovičník, Žihľava dvojdomá). Doprajte si uvoľnenie a relax v kúpeli obohatený o voňavú zmes liečivých bylín.
Dĺžka procedúry: celotelový kúpeľ: 20 minút + 10 minút (zábal)

olejový vaňový kúpeľ: celkový

Príjemný relaxačný kúpeľ obohatený o vonný olej dotvorí atmosféru a pôžitok z kúpeľnej liečby. Vybrať si môžete z vôní rozmarín, levanduľa, rumanček. Levanduľa je výborná pri nervovom napätí, migréne, bronchitíde alebo chrípke. Rozmarín podporuje prekrvenie, pomáha pri koncentrácií a bolestiach hlavy. Harmanček je známy svojimi protizápalovými a upokojujúcimi účinkami. Pomáha pri zápaloch, kožných chorobách a pri nadmernom potení sa.
Dĺžka procedúry: celotelový kúpeľ: 20 minút + 10 minút (zábal)

Klasická masáž: Celotelová

Doprajte svojmu telu zaslúžený odpočinok po náročnom a stresujúcom dni. Uvoľňujúca klasická relaxačná masáž, kde za pomoci regeneračných emulzií dochádza k postupnému uvoľňovaniu celého tela. Skvelá na uvoľnenie stuhnutých svalov, ošetrenie bolestivých miest a výborný doplnok kúpeľnej liečby.
Dĺžka procedúry: 45 minút

Klasická masáž: čiastočná

Výborná relaxácia v uponáhľanom životnom štýle. Pôsobením na najviac zaťažené svaly ľudského tela prináša hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu a bolesti kĺbov. Táto masáž osviežuje, zlepšuje krvný obeh, metabolizmus, stav kože a prispieva k lepšiemu celkovému vzhľadu.
Dĺžka procedúry: 20 minút

masáž lávovými kameňmi: celotelová

Terapia horúcimi lávovými kameňmi je starobylá liečebná metóda používaná už po stáročia. Pri masáži prechádza teplo z vulkanických kameňov do stuhnutých svalov, čím dokonale prehrieva časti tela, okysličuje tkanivá a detoxikuje organizmus. Dokonca, harmonizuje a uvoľňuje telo aj myseľ, stimuluje krvný obeh a lymfatický systém. Obzvlášť je táto masáž odporúčaná ľuďom s poruchami spánku, koncentrácie a silného vypätia. Masáž lávovými kameňmi vytvára ideálne podmienky pre zvýšenie vitality orgánov a je efektívna aj pre rôzne liečebné procedúry.
Dĺžka trvania: Celotelová masáž: 45 minút │ Čiastočná masáž: 20 minút

thajská masáž chodidiel paličkami

Najúčinnejšia masáž chodidiel, v ktorej sa spája princíp klasickej a reflexnej masáže. Za použitia paličiek sa stimulujú reflexné body na chodidlách, ktoré zodpovedajú vnútorným orgánom tela. Táto reflexná terapia nielenže účinne znižuje akútnu bolesť, urýchľuje zotavenie organizmu, ale aj veľmi dobre vplýva na psychiku človeka.
Dĺžka procedúry: 45 minút

Reflexná masáž chodidiel

Metodika je založená na princípe akupresúrnych bodov, ktorých stimuláciou sa dosahujú priaznivé účinky. Liečebný účinok sa dostaví prostredníctvom nervových spojív cez reflexné oblúky.
Dĺžka procedúry: 25 minút

Masáž tváre

Ide o veľmi obľúbenú uvoľňujúcu masáž, ktorá navyše má výborné kozmetické a liečebné účinky. Nielenže omladzuje pleť, pôsobí proti vráskam, ochabnutiu kože, ale aj zlepšuje krvný obeh. Účinne pôsobí na centrálnu nervovú sústavu – uvoľňuje stres a napätie.
Dĺžka procedúry: 15 minút

Masáž šije

Príjemný čas strávený masážou šije je nielen výborným relaxom, ale má aj blahodarný vplyv pri prepracovaní, strese, chorobách pohybového aparátu, dlhodobej nehybnosti.
Dĺžka procedúry: 15 minút

TEPLOLIEČBA: rašelinové nosiče tepla

Základom tejto terapie sú rašelinové zábaly, ktoré sa nahrejú vo vodnom kúpeli a priložia na postihnutú časť tela. Ak hľadáte spôsob, ako zregenerovať celé telo, rašelinový zábal je určený práve pre vás. Ich veľkou výhodou je postupné uvoľňovanie tepla, vďaka čomu sa odstraňuje stuhnutosť svalov. Terapia zlepšuje prekrvenie organizmu i imunitu, odstraňuje zápaly v tele a pomáha pri problémoch s dýchaním.
Dĺžka procedúry: 20 minút

OXYGENOTERAPIA

Liečba založená na inhalácii dávok kyslíka. Kyslíková terapia pôsobí priaznivo na celkové okysličenie organizmu, posilňuje imunitný systém, pomáha pri infekciách a oslabení organizmu. Zlepšuje fyzickú aj psychickú výkonnosť a má uvoľňujúce a upokojujúce účinky.
Dĺžka procedúry: 40 minút

inhalácia prírodnej liečivej vody

Inhalácie sú prirodzenou súčasťou liečby rôznych ochorení dýchacej sústavy. V KÚPELOCH ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka sa na vdychovanie prírodnej minerálnej vody používa liečivá voda z regiónu – Sulinka. Inhalácie minerálnej vody zlepšujú priechodnosť dýchacích ciest, prospešné sú najmä pre fajčiarov a ľudí žijúcich v prašnom prostredí

HYGIENA HORNÝCH DÝCHACÍCH CIEST

Každodenná starostlivosť o horné dýchacie cesty je účinnou prevenciou pred rôznymi nepríjemnými chorobami. Ide o preventívnu liečbu, kde sa na výplach horných dýchacích ciest používa soľný roztok a po ňom aplikuje inhalácia.

SOLUX

Je príjemná a veľmi obľúbená liečebná terapia. Lieči sa pomocou infračerveného svetla, ktoré sa dostáva do hlbších vrstiev podkožného väziva. Nielenže zvyšuje celkové prekrvenie organizmu, zmierňuje bolesť, ale dopomáha k uvoľňovaniu stuhnutých svalov – spazmov.

BIOPTRON

Liečba svetlom, ktorá využíva pozitívne vlastnosti prirodzeného slnečného svetla bez ultrafialového žiarenia. Výhodou tejto terapie je, že nedochádza k prehrievaniu. Liečebným účinkom bioptronu je celkové uvoľnenie a zmierňovanie akýchkoľvek bolesti, zlepšuje hojenie rán, keloidných jaziev a iných kožných ochorení.

ULTRAZVUK*

Pri terapii ultrazvukom dochádza k mikromasáži tkaniva tela vysokofrekvenčnými ultrazvukovými vlnami, čím sa ohrievajú hlboko ležiace tkanivá. Tkanivom však neprechádza žiaden elektrický prúd, preto túto procedúru zaraďujeme do mechanoterapie. Účinne pôsobí proti bolesti, zlepšuje lokálnu cirkuláciu, prispieva k svalovej relaxácii a zlepšuje regeneračné schopnosti tkanív.
*Procedúru je možné absolvovať len po konzultácii s lekárom.

ELEKTROLIEČBA*

Elektroliečba je liečebná terapia, pri ktorej sa na stimuláciu nervov a svalov používa striedavý elektrický prúd rôznej frekvencie. Účinne pôsobí na bolesť, napätie svalov, má priaznivý vplyv na zmenšovanie rôznych opuchov a celkové prekrvenie organizmu.
*Procedúru je možné absolvovať len po konzultácii s lekárom.

UVB fototerapia*

Liečivá sila svetla, ktorá využíva úzke pásmo UVB žiarenia. Tento druh svetloliečby má pozitívne výsledky pri liečbe akné, vitiliga, či psoriázy. Absolvovať môžete celkovú, lokálnu terapiu alebo “hrebeň”.
*Procedúru je možné absolvovať len po konzultácii s lekárom.

Procedúry s fyzioterapeutom
manuálna fyzioterapia

Manuálna terapia je odborný liečebný koncept fyzioterapie, ktorý zahŕňa rôzne techniky a metodiky ako myofasciálne (mäkké) techniky, mobilizačné techniky, uvoľnenie trigger pointov, techniky PIR a AGR (techniky na uvoľňovanie skrátených svalov). Vďaka šetrnému zásahu terapeuta dokáže manuálna fyzioterapia efektívne pomôcť s obnovením funkcie tela, zmierniť bolesti, obnoviť rozsah pohybu a zlepšiť svalovú silu. Kúpele ponúkajú viacero typov a rôznych úrovní cvičenia podľa vašich individuálnych potrieb a možností.
Dĺžka procedúry: 30 minút │ 60 minút

Respiračná fyzioterapia

Je súbor dýchacích cvičení vykonávaných v prirodzenom rytme dýchania – nádych nosom a výdych ústami v rôznych polohách tela. Tieto cvičenia sú súčasťou liečebnej rehabilitácie, ktoré udržiavajú a zlepšujú funkcie dýchania a pľúcnej ventilácie. Pri cvičení sa používa respiračná pomôcka Acapella. Predpokladom úspešnej liečby je však dlhodobé a pravidelné cvičenie nielen v rámci kúpeľnej liečby, ale aj doma.
Dĺžka procedúry: 25 minút
Skupina: maximálne 15 osôb

Koordinačný tréning

Ide o rôzne koordinačné a balančné cvičenia, ktoré slúžia k nácviku správnej koordinácie a stability tela. Pri pravidelnom cvičení pomáha k zladeniu pohybu jednotlivých svalových skupín tela pri stoji a chôdzi, taktiež pôsobí ako prevencia úrazov vzniknutých z pádov. K balančnému tréningu používame rôzne nestabilné podložky a plošiny.
Skupina: maximálne 15 osôb

Cvičenie HSS (hlboký stabilizačný systém) s overbalom

Obľúbené cvičenie, ktoré je zamerané na posilnenie hlbokého stabilizačného systému tela. Jeho súčasťou je bránica (hlavný dýchací sval), svaly panvového dna, chrbtové svaly, ktoré obopínajú stavce chrbtice a najhlbšie uložený brušný sval – transversus abdominis (priečny brušný sval). Vzájomnou aktivitou týchto svalov vzniká pevný stabilný trup – tzv. pevný stred tela, ktorý je schopný odolávať pomerne veľkým záťažiam.
Dĺžka procedúry: 25 minút
Skupina: maximálne 15 osôb

Pieniny Vertical Walking

Terapeutický a kondičný koncept založený na vertikálnej aktivácii ťažiska tela počas chôdze s pomocou palíc na Nordic Walking. Čaká vás príjemná prechádzka pod dohľadom vyškoleného fyzioterapeuta. Pieniny Vertical Walking spríjemni vašu kúpeľnú liečbu a zlepši kondíciu.
Dĺžka procedúry: 60 minút
Skupina: maximálne 15 osôb

Cvičenie SM systém: špirálna stabilizácia

SM Systém alebo špirálna stabilizácia chrbtice predstavuje systematické cvičenia zamerané na pohybový aparát človeka, predovšetkým na chrbticu. Spája rehabilitačnú liečbu s prevenciou, regeneráciou a kondičným tréningom v jednotnom metodickom postupe. Hlavný efekt metódy je vyvolanie trakčnej (naťahovacej) sily v oblasti medzistavcových platničiek. Vďaka tomu sa tlak vyvíjaný na medzistavcovú platničku zníži a tá môže lepšie vykonávať svoju funkciu.
Dĺžka procedúry: 25 minút
Skupina: maximálne 15 osôb

Blackroll terapia

Obľúbené cvičenie, ktoré umožňuje všetkým bez ohľadu na vek alebo športovú úroveň, zlepšiť flexibilitu, mobilitu, stabilitu a silu tela cvičením jednoduchých cvikov aj aplikáciou automasáže. BLACKROLL pomôcky sú vhodné pre funkčný tréning a manuálne ošetrenie mäkkých tkanív (myofasciálna masáž). V praxi ide o „rolovanie“ vlastnou váhou tela po Blackroll pomôckach alebo ich „rolovanie“ po povrchu tela. Pri cvičení používame Blackroll pomôcky (rollery): valce, gule (ball), dvojgule (duoball) rôznych veľkostí a tvrdosti.
Dĺžka procedúry: 25 minút
Skupina: maximálne 15 osôb

Kozmetické procedúry
PqAge

Ako jediní zo širokého okolia ponúkame unikátnu bezbolestnú kozmetickú liftingovú procedúru pomocou prípravku PqAge, vďaka ktorej bude vaša pokožka vyzerať mladšie a zdravšie. Táto procedúra má silný regeneračný a liftingový efekt, dokonale spevní vašu pleť. Vhodná je aj na korekcie strií, jaziev, kožných pigmentácií a ošetrenie pleti náchylnej na akné. Ošetrenie je veľmi príjemné a časovo nenáročné. Ihneď po ošetrení sa môžete zapojiť do bežného života, ako aj absolvovať spoločenské podujatia.

Podľa stavu pokožky sa vypracuje plán procedúr. PQAge môže byť aplikovaný na jedno miesto (tvár, krk, dekolt, brucho alebo chrbty rúk) raz týždenne počas 4 – 6 týždňov. Po tejto sérii sa na udržanie vypnutej pleti následne odporúča absolvovať procedúru 1x mesačne.
Dĺžka procedúry: 40 minút

Lekárske konzultácie – vyšetrenie/ošetrenie
LEKÁRSKA KONZULTÁCIA
ošetrenie tekutým dusíkom

(fibrómy, papilómy a podobne)

dermatoskopia

Vyšetrenie kožných útvarov (materské znamienka a iné útvary).

Cenníky

Vážení hostia,

dovoľujeme si Vás informovať, že prírodné liečebné a klimatické KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka sú otvorené pre všetkých klientov, za účelom liečebného pobytu i krátkodobého ubytovania, využitia reštauračných služieb, návštevy wellness centra s bazénom alebo poskytovania liečebných aj relaxačných procedúr podľa aktuálne platných opatrení.

Režim prevádzok kúpeľov:
– liečebný pobyt na návrh lekára so zdravotnou indikáciou: režim základ + test
 krátkodobé ubytovanie za účelom oddychu: režim základ + test
– návštevy klientov: sú povolené, nie však na izbách
– reštaurácia: režim základ
– liečebné a relaxačné procedúry pre neubytovaných hostí: režim základ
– wellness centrum s bazénom: režim základ

 

Režim základ:
– všetky osoby bez ohľadu na to či sú očkované, prekonali ochorenie alebo sú otestované
Režim základ + test:
– všetky osoby, ktoré zdravotný personál v kúpeľoch pred nástupom na liečebný či relaxačný pobyt pretestuje

AKTUÁLNE BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIA V KÚPEĽOCH ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka

X