Procedúry

Rezervovanie procedúry klientmi mimo kúpeľnej liečby na konkrétny čas prebieha osobne na recepcii DOMU ZDRAVIA, telefonicky +421 914 338 820 alebo e-mailom recepcia1@kupelecks.sk kedy Vám recepcia potvrdí želaný čas danej procedúry alebo navrhne iný termín.

MINERÁLNY VAŇOVÝ KÚPEĽ CELKOVÝ

Vaňový kúpeľ v minerálnej sírovodíkovej vode o teplote do    40 °C v trvaní 20 minút. Po kúpeli nasleduje suchý zábal v trvaní 10 – 15 min.

MINERÁLNY KÚPEĽ ČIASTOČNÝ (HORNÉ KONČATINY)

Kúpeľ v minerálnej sírovodíkovej vode o teplote do 40 °C v trvaní 20 minút.

SATUROVANÝ VAŇOVÝ KÚPEĽ CELKOVÝ

Vaňový kúpeľ obohatený o CO2.

BYLINNÝ VAŇOVÝ KÚPEĽ CELKOVÝ

Vaňový kúpeľ s pridaním vylúhovaných byliniek.

OLEJOVÝ VAŇOVÝ KÚPEĽ CELKOVÝ

Vaňový kúpeľ s pridaním olejového prípravku.

ELEKTROLIEČBA

Patrí k fyzikálnej terapii, pri ktorej je využívaný liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie. Uvoľňuje napätie priečneho svalstva a spôsobuje lokálne prekrvenie tkanív. Procedúru je možné absolvovať len po konzultácii s lekárom.

ULTRAZVUK

Využitie vysokých frekvencií zvuku s dobrou priechodnosťou tkanivami (mäkkými) s terapeutickým + hyperemickým účinkom.

SOLUX

Využíva sa vysoké prehriatie suchým teplom.

MASÁŽ ČIASTOČNÁ

Klasická masáž plní relaxačnú funkciu. Táto procedúra v trvaní 20 min, je doplnkom liečby tam, kde je nutné uvoľniť stuhnuté svaly alebo ošetriť bolestivé kontraktúry. Ide o mechanické podnety vykonávané na tele pacienta rukami maséra.

MASÁŽ CELKOVÁ

Výborná relaxácia v uponáhľanom životnom štýle. Vykonáva sa na najviac vyťažených svaloch ľudského tela. Zlepšuje metabolizmus, správne prekrvenie celého tela, odstraňuje bolesti kĺbov a stuhnutých svalov. Táto masáž osviežuje a zlepšuje krvný obeh, látkovú výmenu, stav kože a prispieva k lepšiemu celkovému vzhľadu klienta. Trvanie 45 minút.

MASÁŽ TVÁRE

Má kozmetické a liečebné účinky, omladzuje pleť, pôsobí proti vráskam a ochabnutiu kože.

MASÁŽ ŠIJE

Má blahodarný vplyv pri prepracovaní, strese, chorobách pohybového aparátu, dlhodobej nehybnosti.

REFLEXNÁ MASÁŽ CHODIDIEL

Metodika je založená na princípe akupresúrnych bodov, ktorých stimuláciou sa dosahujú priaznivé účinky. Liečebný účinok dosahujeme prostredníctvom nervových spojív cez reflexné oblúky. Trvá 25 minút.

THAJSKÁ MASÁŽ CHODIDIEL – PALIČKAMI

Je masáž dolných končatín a chodidla, ktorej súčasťou je preťahovanie a masáž dráh meridiánov. Za použitia paličiek sa stimulujú reflexné body na chodidlách, ktoré zodpovedajú vnútorným orgánom tela a tak táto masáž posilňuje celé telo. Ide o najúčinnejšiu masáž chodidiel aká existuje, keďže využíva tie najlepšie princípy z klasickej ako aj z reflexnej masáže.

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMEŇMI (celotelová)

Lávové kamene sú čadičovo vulkanického pôvodu. Prenos tepla a jeho energie zlepšuje prenos kyslíka, stimuluje a detoxikuje organizmus, okysličuje tkanivá a má pozitívny efekt na krvný a lymfatický systém, zlepšuje jeho funkciu.

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMEŇMI (čiastočná)

Masáž lávovými kameňmi vytvára ideálne podmienky pre zvýšenie vitality orgánov a je efektívna aj pre rôzne liečebné procedúry.

OXYGENOTERAPIA

Slúži k celkovému okysličeniu organizmu, má uvoľňujúce a upokojujúce účinky na organizmus.

INHALÁCIE

Vdychovanie minerálnych, mukolitických látok na zlepšenie priechodnosti dýchacích ciest.

HYGIENA HORNÝCH DÝCHACÍCH CIEST

Výplach horných dýchacích ciest soľným roztokom + inhalácia.

TEPLOLIEČBA

Lokálne teplé obklady (rašelinové nosiče tepla), kde teplo vzniká nahriatím vo vodnom kúpeli alebo chemickou reakciou vnútri obkladu.

PIENINY WALKING (NORDIC WALKING)

Ide o kondičnú chôdzu so špeciálnymi palicami. Vykonáva sa v teréne pod dohľadom vyškoleného pracovníka, ktorý na začiatku a na konci tréningu kontroluje pulzovú frekvenciu a krvný tlak.

UVB FOTOTERAPIA

Liečba svetlom, intenzívne využíva vybrané úzke pásmo UVB žiarenia. Procedúru je možné absolvovať len po konzultácii s lekárom, ktorý určí aj jej trvanie.

BIOPTRON

Liečba svetlom bez tepelného účinku (prehriatia) najmä čerstvé a keloidné jazvy a iné kožné ochorenia.

FYZIOTERAPIA (manuálna liečba)

Slúži k uvoľňovaniu (vyťahovaniu) skrátených svalov, mobilizácii kĺbov, prípadne odstraňovaniu myogelóz a trigerpointov.

DÝCHACIA GYMNASTIKA

Slúži k posilňovaniu a precvičovaniu respiračných(expiračných, inspiračných) svalov (bránice + intercostálnych svalov).

KOORDINAČNÝ TRÉNING

Slúži k nácviku koordinácie (súčinnosti) jednotlivých svalových skupín celého tela za účelom posilnenia, vlastnou váhou tela.

CVIČENIE S OVERBALL A FITLOPTAMI

Vhodné pre širokú škálu posilňovacích, uvoľňovacích a relaxačných cvičení.

INFRASAUNA SO SOĽNOU TERAPIOU

Základom pri saunovaní v infrasaune je zahriatie organizmu prostredníctvom infražiaričov, pri ktorom sa intenzívnym potením vyplavujú škodlivé látky, zjemňuje pokožka, zrýchľuje metabolizmus, zlepšuje sa krvý obeh, uvoľňujú sa svaly a stuhlosť kĺbov a zvyšuje imunita. Aj keď je teplota nižšia (45 – 55 °C), žiarenie z infražiaričov preniká hlbšie pod kožu a vyvoláva väčšiu potivosť. Trvanie procedúry 60 min.

FÍNSKA SAUNA SO SOĽNOU TERAPIOU

Základom pri saunovaní vo fínskej saune je striedanie tepla a chladu, čím sa zlepšuje látková výmena v organizme, krvný obeh, pružnosť ciev a zvyšuje imunita. Teplota v kabíne môže dosahovať 80 – 100 °C pri relatívne nízkej vlhkosti. Trvanie procedúry 80 min.

SOĽNÁ TERAPIA

Je súčasťou infrasauny a fínskej sauny. V saune sa nachádza soľný panel z himalájskej soli, z ktorej sa pri saunovaní intenzívne uvoľňujú malé čiastočky. Tehličky obsahujú cez 98 % chloridu sodného (NaCl) a tiež prvky ako vápnik (Ca), horčík (Mg), železo (Fe) a ďalšie. Tieto mikročastice pôsobia blahodarne nielen na pokožku, ale ich vdychovanie zlepšuje funkciu sliznice, upokojuje zápaly či opuchy a výrazne zlepšuje bunkovú imunitu.

KOZMETICKÉ PROCEDÚRY (PQAGE)

Intenzívny liftingový a revitalizačný peeling, aplikácia možná celoročne. Pokožka vyzerá mladšie a zdravšie.

LEKÁRSKA KONZULTÁCIA
VYŠETRENIE MATERSKÝCH ZNAMIENOK

Vyšetrenie dermatoskopom aj s lekárskou konzultáciou.

OŠETRENIE TEKUTÝM DUSÍKOM

Odstránenie kožných útvarov ako napríklad bradavice, kurie oká, keratómy, papilomy a pod.

REMODELÁCIA

Uvoľňovanie mäkkých štruktúr najmä zrastu keloidných zjazvení pomocou mäkkých techník.

EDUKÁCIA DÝCHANIA

Inštruktáž a nácvik správneho stereotypu dýchania.

EDUKÁCIA STOJA A CHÔDZE

Inštruktáž a nácvik správneho postoja a stereotypu chôdze.

Cenníky

Vážení klienti,

dovoľujeme si Vás informovať, že areál KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka, terasa kúpeľnej reštaurácie a absolvovanie liečebných a relaxačných procedúr sú dostupné pre všetkých.

 

AKTUÁLNE BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIA V KÚPEĽOCH ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka

X